Elazığ Karakoçan Evde Masaj Suna

; hastalanmış ve yorgun düşmüş organların rehabilitasyon edilmesi amacıyla uygulanan, yani sağlığını kaybetmiş organın tekrar eski sağlığına kavuşması amacıyla organizmanın yüzeyine uygulanan ve belirli bir sistemi kullanarak mekanik enerjiyi derinlere iletip fonksiyonel, fizyolojik ve anatomik en yüksek etkiyi sağlamak amacıyla kullanılan işlemler silsilesidir. Elazığ karakoçan evde masaj

Binlerce yıldır hastalıkların tedavisinde kullanılmış olan masaj terapileri, uzak doğu kültüründe hastalıkları önlemek ve yaralanmış organları iyileştirmek amacıyla da kullanılmıştır. İlk yazılı kaynak olarak M.Ö. Karakoçan evde masaj 2700’lü yıllarda yazıldığı tespit edilen bir Çin kitabı gösterilmektedir. Kitapta yer alan cümlelere göre soğuk algınlığından korunmak amacıyla uygulandığı ve en iyi etkiyi sabah uyanır uyanmaz uygulanmasıyla gösterdiği belirtilmiştir.

En kapsamlı yazılı kaynak olarak eski Yunan doktorlarının yazmış olduğu kitaplar gösterilmektedir. Elazığ karakoçan evde masaj . Tıp dünyasının en önemli ismi ve atası olarak kabul edilen Hipokrat’ın yazmış olduğu kitaplarda doktorların birçok alanda gelişmiş olması gerektiği özellikle de ovuşturma konusunda deneyimli olması gerektiği yazmaktadır. Ayrıca yine Hipokrat’ın yazmış olduğu kitaplarda ovuşturma yani masaj terapileri sayesinde omuz çıkıklarının ve kas yırtılmalarının tedavisinin mümkün olduğu belirtilmiştir.